Jandarmadan uyuşturucu  satıcılarına baskın. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece ve Sarıyer’de 2 adrese eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenledi. Operasyonlar sonucunda, Küçükçekmece Cennet Mahallesi’nde bulunan iş yerinde yaklaşık 20 kilogram ‘skunk’ isimli uyuşturucu ile 1 hassas terazi ele geçirildi.

Sarıyer’deki uyuşturucu baskınında ise S.A.’nın evinin bahçesinin çeşitli yerlerine ekilmiş çok sayıda kök kenevir bitkisi, kenevir tohumları ve bir miktar kubar esrar bulundu. Operasyonlarda 3 kişi gözaltına alındı. Jandarmadaki sorguları tamamlanan ve adliyeye sevk edilen 3 şüpheliden 1’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ESRARDAN 20 KAT DAHA TEHLİKELİ!

Uyuşturucu tacirlerinin kristal methle birlikte Türkiye’ye sokmaya başladığı skunk esrardan 20 kat daha tehlikeli bir madde. Skunk yani ‘kokarca’ bitkisi, ağır ve iğrenç kokusuyla biliniyor. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu, esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı ‘kimyevi değil, organik’ diyerek kurbanlarına pazarlıyor. Fakirin kokaini’ olarak adlandırılıyor. Kristal meth ile birlikte ani ölümlere neden olabiliyor.

Jandarmadan 'skunk' satıcılarına baskın