Baş;Çalışanlar asgari ücrete mahkum edildi

SİYASİ PARTİLER (Web Sitesi) - Web Sitesi | 02.05.2024 - 08:43, Güncelleme: 02.05.2024 - 08:43 4083+ kez okundu.
 

Baş;Çalışanlar asgari ücrete mahkum edildi

Emekçiler büyük bir hak kaybı içerisinde.. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Yazılı bir açıklama yapan
Emekçiler büyük bir hak kaybı içerisinde.. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Yazılı bir açıklama yapan BTP lideri, “Bu iktidar döneminde işçiler başta olmak üzere toplumun her kesimi büyük bir hak kaybı içerisinde. Ülkemizin zengin yeraltı kaynakları yabancılara hunharca peşkeş çekilirken bu ülkenin insanları açlık sınırının altında bir ücretle geçinmek zorunda bırakılmıştır.” dedi. BTP lideri Hüseyin Baş’ın 1 Mayıs mesajı şöyle; “Çalışanlar asgari ücrete mahkum edildi” “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Her alanda büyük bir yozlaşmaya imza atan iktidar, 1 Mayıs’ı da işçilerin çalıştığı, memurların tatil yaptığı bir bayrama dönüştürdü. İşçi bayramının kutlandığı şu günde asıl olarak işçinin ve emeklinin getirildiği duruma dikkat çekmek gerekmektedir. Ülkemizde çalışanların yarısından fazlası artık normal ücret haline gelen asgari ücrete mahkum edilmiştir. Asgari ücret ise açlık sınırında maaş anlamına gelmektedir. “Emeklilikte de büyük hak kaybı” İşçi sınıfı AKP iktidarında hak kaybı açısından darbe üstüne darbe yemiştir. Enflasyon karşısında ezilen işçiler, emeklilik hakları bakımından büyük bir kayıp içerisindedirler. Emeklilikte maaş bağlama hesaplaması, kök aylık gibi düzenlemeler emeklilerin bugün 10 bin liraya mahkum olmasına neden olmuştur. Yaş sınırı uygulaması nedeniyle 1 gün ile 17 yıl geç emekli olmak zorunda olacak milyonlarca insanı da unutmamak gerekmektedir. “Ülke kaynakları yabancıya peşkeş çekilirken…” Sadece işçiler değil toplumun her kesimi büyük bir hak kaybı içerisindedir. Ülkemizin zengin yeraltı kaynakları yabancılara hunharca peşkeş çekilirken bu ülkenin insanları açlık sınırının altında bir ücretle geçinmek zorunda bırakılmıştır. 2002 yılından bu yana Türkiye’yi yöneten iktidarın vatandaşı getirdiği nokta ne yazık ki budur. Süslü sloganlar işçinin hakkını elinden almış, onları açlığa mahkum etmiştir. “Türkiye’yi, adı konmasa da IMF’ye teslim ettiler” Türkiye’yi adı konmasa da yeniden IMF’ye teslim etmiş olan iktidarın işçilere vereceği hiçbir şey yoktur. İşçilerin haklarını alacakları yegane iktidar Bağımsız Türkiye Partisi iktidarıdır. Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli, hem işçilerin hem tüm Türkiye’nin yüzünü güldürecek olan modeldir. Bu vesile ile milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, gerçek anlamda bayram gibi kutlanan 1 Mayıslara kavuşmayı temenni ediyorum.”    
Emekçiler büyük bir hak kaybı içerisinde.. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Yazılı bir açıklama yapan

Emekçiler büyük bir hak kaybı içerisinde.. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hüseyin Baş " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Genel Başkanı Hüseyin Baş 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Yazılı bir açıklama yapan BTP lideri, “Bu iktidar döneminde işçiler başta olmak üzere toplumun her kesimi büyük bir hak kaybı içerisinde. Ülkemizin zengin yeraltı kaynakları yabancılara hunharca peşkeş çekilirken bu ülkenin insanları açlık sınırının altında bir ücretle geçinmek zorunda bırakılmıştır.” dedi.

BTP lideri Hüseyin Baş’ın 1 Mayıs mesajı şöyle;

“Çalışanlar asgari ücrete mahkum edildi”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.
Her alanda büyük bir yozlaşmaya imza atan iktidar, 1 Mayıs’ı da işçilerin çalıştığı, memurların tatil yaptığı bir bayrama dönüştürdü. İşçi bayramının kutlandığı şu günde asıl olarak işçinin ve emeklinin getirildiği duruma dikkat çekmek gerekmektedir. Ülkemizde çalışanların yarısından fazlası artık normal ücret haline gelen asgari ücrete mahkum edilmiştir. Asgari ücret ise açlık sınırında maaş anlamına gelmektedir.

“Emeklilikte de büyük hak kaybı”

İşçi sınıfı AKP iktidarında hak kaybı açısından darbe üstüne darbe yemiştir. Enflasyon karşısında ezilen işçiler, emeklilik hakları bakımından büyük bir kayıp içerisindedirler. Emeklilikte maaş bağlama hesaplaması, kök aylık gibi düzenlemeler emeklilerin bugün 10 bin liraya mahkum olmasına neden olmuştur. Yaş sınırı uygulaması nedeniyle 1 gün ile 17 yıl geç emekli olmak zorunda olacak milyonlarca insanı da unutmamak gerekmektedir.

“Ülke kaynakları yabancıya peşkeş çekilirken…”

Sadece işçiler değil toplumun her kesimi büyük bir hak kaybı içerisindedir. Ülkemizin zengin yeraltı kaynakları yabancılara hunharca peşkeş çekilirken bu ülkenin insanları açlık sınırının altında bir ücretle geçinmek zorunda bırakılmıştır. 2002 yılından bu yana Türkiye’yi yöneten iktidarın vatandaşı getirdiği nokta ne yazık ki budur. Süslü sloganlar işçinin hakkını elinden almış, onları açlığa mahkum etmiştir.

“Türkiye’yi, adı konmasa da IMF’ye teslim ettiler”Türkiye’yi adı konmasa da yeniden IMF’ye teslim etmiş olan iktidarın işçilere vereceği hiçbir şey yoktur. İşçilerin haklarını alacakları yegane iktidar Bağımsız Türkiye Partisi iktidarıdır. Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli, hem işçilerin hem tüm Türkiye’nin yüzünü güldürecek olan modeldir. Bu vesile ile milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, gerçek anlamda bayram gibi kutlanan 1 Mayıslara kavuşmayı temenni ediyorum.”

 
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve katilimcimaltepe.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.