DEĞERLİ MALTEPELİLER KAMUOYUNA DUYURU

BELEDİYE (Web Sitesi) - Web Sitesi | 04.06.2024 - 05:18, Güncelleme: 04.06.2024 - 05:18 4650+ kez okundu.
 

DEĞERLİ MALTEPELİLER KAMUOYUNA DUYURU

Maltepe Belediyesi yaptığı duyuruyla yeni yapılacak binalarda +2 kat ilave artışına İBB'den izin çıkmadı.Ali Kılıç döneminde belediye meclisinden çıkarılan kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veto ederek geri gönderdi.
 DEĞERLİ MALTEPELİLER KAMUOYUNA DUYURU   Maltepe Belediyesi yaptığı duyuruyla yeni yapılacak binalarda +2 kat ilave artışına İBB'den izin çıkmadı.Ali Kılıç döneminde belediye meclisinden çıkarılan kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veto ederek geri gönderdi.Maltepe Belediyesinin Kamuoyuna yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir;   DEĞERLİ MALTEPELİLER Maltepe Belediye Meclisi üyelerinin ilave 2 kat artışı ile ilgili önergesi 10.01.2024 tarihinde oy birliği ile tavsiye karar olarak kabul edilmiştir. Meclisimizin bu tavsiye kararı, yasa gereği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın konu ile ilgili cevabi yazısında ilave 2 kat artışının olması halinde; •    Nüfus yoğunluğu, altyapı ve trafik gibi olumsuz durumların oluşacağı,  •    Yeni ek park, yol, çocuk bahçesi ve okul alanlarına ihtiyaç duyulacağı,  •    Ortaya çıkan ihtiyaçların mevcut parsellerden karşılanması gerekeceği ve bu durumda da küçülecek yeni parsellerde bina yapamama sorunları oluşacağı  gerekçeleri sıralanarak, tavsiye kararının imar planı yapım şartlarına uygun olmadığı Belediye Başkanlığımıza bildirilmiştir. Değerli komşularımız, Maltepe Belediyesi olarak şehircilik ilke ve esasları ile kamu yararını gözeten bir kentsel dönüşüm için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.  Mevcut plan notlarımız çerçevesinde bina yenilemelerinde, inşaat alanı artışını sağlayan ada bazlı uygulamalar ile parsel birleşmelerini teşvik ettirici ve bu süreçlerde kolaylaştırıcı olmaya devam edeceğiz.  Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 39 ilçe belediyesini kapsayan, mevcut binaların inşaat alanını “kazanılmış hak” olarak koruyan plan notları da dönüşümü kolaylaştırmaktadır. Son olarak, çalışmalarını tamamladığımız dere taşkın alanları içerisinde kalan binaların yenilenebilmesine olanak sağlayan plan notu ile Maltepeli komşularımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz.  Kamuoyunun bilgisine sunulur.  
Maltepe Belediyesi yaptığı duyuruyla yeni yapılacak binalarda +2 kat ilave artışına İBB'den izin çıkmadı.Ali Kılıç döneminde belediye meclisinden çıkarılan kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veto ederek geri gönderdi.
 DEĞERLİ MALTEPELİLER KAMUOYUNA DUYURU
 
Maltepe Belediyesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Maltepe Belediyesi yaptığı duyuruyla yeni yapılacak binalarda +2 kat ilave artışına İBB'den izin çıkmadı.Ali Kılıç döneminde belediye meclisinden çıkarılan kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veto ederek geri gönderdi. Maltepe Belediyesinin Kamuoyuna yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir;
 
DEĞERLİ MALTEPELİLER

Maltepe Belediye Meclisi üyelerinin ilave 2 kat artışı ile ilgili önergesi 10.01.2024 tarihinde oy birliği ile tavsiye karar olarak kabul edilmiştir.
Meclisimizin bu tavsiye kararı, yasa gereği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın konu ile ilgili cevabi yazısında ilave 2 kat artışının olması halinde;

•    Nüfus yoğunluğu, altyapı ve trafik gibi olumsuz durumların oluşacağı, 
•    Yeni ek park, yol, çocuk bahçesi ve okul alanlarına ihtiyaç duyulacağı, 
•    Ortaya çıkan ihtiyaçların mevcut parsellerden karşılanması gerekeceği ve bu durumda da küçülecek yeni parsellerde bina yapamama sorunları oluşacağı 

gerekçeleri sıralanarak, tavsiye kararının imar planı yapım şartlarına uygun olmadığı Belediye Başkanlığımıza bildirilmiştir.

Değerli komşularımız, Maltepe Belediyesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Maltepe Belediyesi olarak şehircilik ilke ve esasları ile kamu yararını gözeten bir kentsel dönüşüm için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. 

Mevcut plan notlarımız çerçevesinde bina yenilemelerinde, inşaat alanı artışını sağlayan ada bazlı uygulamalar ile parsel birleşmelerini teşvik ettirici ve bu süreçlerde kolaylaştırıcı olmaya devam edeceğiz. 

Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 39 ilçe belediyesini kapsayan, mevcut binaların inşaat alanını “kazanılmış hak” olarak koruyan plan notları da dönüşümü kolaylaştırmaktadır.

Son olarak, çalışmalarını tamamladığımız dere taşkın alanları içerisinde kalan binaların yenilenebilmesine olanak sağlayan plan notu ile Maltepeli komşularımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz. 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve katilimcimaltepe.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.