Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Abanoz Kimdir

YEREL YÖNETİMLER (Web Sitesi) - Web Sitesi | 27.04.2024 - 08:21, Güncelleme: 27.04.2024 - 08:44 6790+ kez okundu.
 

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Abanoz Kimdir

Köymen’nin yardımcılıklarını yapacak olan Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Abanoz kimdir,nereli,kaç yaşında sorusu, onun atanmasıyla birlikte daha da önem kazandı
Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet  Abanoz Kimdir 31 Mart 2024 seçimlerinin ardından Maltepe Belediye Başkanı olarak seçilen Esin Köymen'in, belediye başkan yardımcısı belli oldu!  İşte detaylar… Başkan Köymen’nin yeni yardımcıları Nimet Karabulut,İsmail Hakkı Bulut,Hazel Şafak Çelik,Mehmet Abanoz, Salih Kara oldular. Mimar Esin Köymen göreve başladığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından birlikte çalışacağı Başkan Yardımcıları belli oldu. Buna göre Köymen’nin yardımcılıklarını yapacak olan Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Abanoz   kimdir,nereli,kaç yaşında sorusu, onun atanmasıyla birlikte daha da önem kazandı. Kimliği ve geçmişi, geniş kitleler tarafından merakla araştırılan Mehmet Abanoz hakkında yaş, kariyer ve kişisel geçmişi ile ilgili bilgiler büyük ilgi çekiyor. İşte, Mehmet Abanoz hakkında bilmeniz gerekenler... MEHMET ABANOZ KİMDİR  * Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.   * Yüksek lisans eğitimini ABD’de tamamlamış, İşletme Yönetimi (MBA) ve Vergilendirme (MST) programlarından yüksek lisans dereceleri almıştır. İhtisasını artırmak amacıyla ABD’ye gönderildiği dönemde ayrıca çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşunda staj ve gönüllülük projelerine katılmıştır. * Devlet memuriyetine Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda başlamış; 2001’de Maliye Teftiş Kurulu'na intisap etmiş, 2004’te Maliye Müfettişi, 2011’de Maliye Başmüfettişi olarak atanmıştır.  * Kamu görevini ifa ederken, devlet gelirlerinin tahakkuku ve tahsili, harcamalarının yapılması ve varlıklarının idaresiyle ilgili inceleme, denetim, teftiş ve soruşturmaların yerine getirilmesi yanında Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi İdari ve Mali Denetim Komisyonu Başkan ve Üyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge / Tasarım Merkezleri Değerlendirme ve Denetim Komisyonu Üyesi, Ekonomi Bakan Danışmanı, Vergi Denetim Kurulu Başkan Danışmanı gibi görevler üstlenmiş; çeşitli uluslararası toplantı ve organizasyonda ülkemizi temsil etmiştir.  * Uzman ve müfettişlerin temini ve yetişmesine yönelik sınav ve eğitimlerin yürütülmesinde görev yapmış; mesleğe giriş ve mesleki yeterlik ile Yeminli Mali Müşavirlik sınavı komisyonlarında yer almış, özel bir üniversitede yüksek lisans dersleri vermiş, birçok makalesi mesleki yayın organlarında yayımlanmıştır. * Devlet memuriyetinden istifa suretiyle ayrıldıktan sonra çeşitli özel sektör kuruluşunda İç Denetim Birim Başkanı, Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevlerinde bulunmuştur. * “Yeminli Mali Müşavir” ve “Bağımsız Denetçi” ruhsat hakkı sahibidir. * Evli, iki kız çocuk babasıdır.  *1976 YILINDA Muş’ta doğdu *Abanoz Muş’un ticari ve siyasi hayatına önemli katkıları olan bir ailenin üyesidir.   
Köymen’nin yardımcılıklarını yapacak olan Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Abanoz kimdir,nereli,kaç yaşında sorusu, onun atanmasıyla birlikte daha da önem kazandı

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet  Abanoz Kimdir

31 Mart 2024 seçimlerinin ardından Maltepe Belediye Başkanı olarak seçilen Esin Köymen'in, belediye başkan yardımcısı belli oldu!  İşte detaylar…

Başkan Köymen’nin yeni yardımcıları Nimet Karabulut,İsmail Hakkı Bulut,Hazel Şafak Çelik,Mehmet Abanoz, Salih Kara oldular.

Mimar Esin Köymen göreve başladığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından birlikte çalışacağı Başkan Yardımcıları belli oldu. Buna göre Köymen’nin yardımcılıklarını yapacak olan Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Abanoz   kimdir,nereli,kaç yaşında sorusu, onun atanmasıyla birlikte daha da önem kazandı. Kimliği ve geçmişi, geniş kitleler tarafından merakla araştırılan Mehmet Abanoz hakkında yaş, kariyer ve kişisel geçmişi ile ilgili bilgiler büyük ilgi çekiyor. İşte, Mehmet Abanoz hakkında bilmeniz gerekenler...

MEHMET ABANOZ KİMDİR 

* Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.  
* Yüksek lisans eğitimini ABD’de tamamlamış, İşletme Yönetimi (MBA) ve Vergilendirme (MST) programlarından yüksek lisans dereceleri almıştır. İhtisasını artırmak amacıyla ABD’ye gönderildiği dönemde ayrıca çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşunda staj ve gönüllülük projelerine katılmıştır.
* Devlet memuriyetine Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda başlamış; 2001’de Maliye Teftiş Kurulu'na intisap etmiş, 2004’te Maliye Müfettişi, 2011’de Maliye Başmüfettişi olarak atanmıştır. 
* Kamu görevini ifa ederken, devlet gelirlerinin tahakkuku ve tahsili, harcamalarının yapılması ve varlıklarının idaresiyle ilgili inceleme, denetim, teftiş ve soruşturmaların yerine getirilmesi yanında Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi İdari ve Mali Denetim Komisyonu Başkan ve Üyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge / Tasarım Merkezleri Değerlendirme ve Denetim Komisyonu Üyesi, Ekonomi Bakan Danışmanı, Vergi Denetim Kurulu Başkan Danışmanı gibi görevler üstlenmiş; çeşitli uluslararası toplantı ve organizasyonda ülkemizi temsil etmiştir. 
* Uzman ve müfettişlerin temini ve yetişmesine yönelik sınav ve eğitimlerin yürütülmesinde görev yapmış; mesleğe giriş ve mesleki yeterlik ile Yeminli Mali Müşavirlik sınavı komisyonlarında yer almış, özel bir üniversitede yüksek lisans dersleri vermiş, birçok makalesi mesleki yayın organlarında yayımlanmıştır.
* Devlet memuriyetinden istifa suretiyle ayrıldıktan sonra çeşitli özel sektör kuruluşunda İç Denetim Birim Başkanı, Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevlerinde bulunmuştur.
* “Yeminli Mali Müşavir” ve “Bağımsız Denetçi” ruhsat hakkı sahibidir.
* Evli, iki kız çocuk babasıdır. 

*1976 YILINDA Muş’ta doğdu

*Abanoz Muş’un ticari ve siyasi hayatına önemli katkıları olan bir ailenin üyesidir. 

 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve katilimcimaltepe.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.