İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU

MALTEPE (Web Sitesi) - Web Sitesi | 16.04.2024 - 07:40, Güncelleme: 16.04.2024 - 07:54 1994+ kez okundu.
 

İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU

İstanbul (İBB) Toplantısında yapılan oylamalarla Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katip Üyeleri, Meclis Encümen Üyeleri ve Meclis Komisyon Üyeleri de belirlendi
İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı. İmamoğlu, oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıktı. Oturum, kurtuluş mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İmamoğlu İBB Meclisi’nin en genç üyeleri CHP’li Berat Maksut Usta ile AK Partili Umut Arman Sonay’ı geçici Divan Katipliği için yanına davet etti. İmamoğlu’nun ardından sırasıyla; MHP adına Orkun Ayhan, AK Parti adına Zeynel Abidin Okul ve CHP adına Ülkü Sakalar birer konuşma yaptı. İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU Toplantıda yapılan oylamalarla Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katip Üyeleri, Meclis Encümen Üyeleri ve Meclis Komisyon Üyeleri de belirlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mecliste, yapılan gizli oylama ile Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne Nuri Arslan, ikinci başkan vekilliğine Gökhan Gümüşdağ seçildi. Meclis Divan Katip Üyeliği’ne ise, 1- Uğur Dağ, 2- Ozan Özçelik, 3- Erdinç Aktaş, 4- Utku Akbulut, 5- Furkan Ak, 6- Cansel Karataş, 7- Esin Güneş Erkonak, 8- Özge Beğenmiş Olca 9- Ezgi Akgül, 10- Rıza Can Özdemir 172 oyla seçildi. Encümen Üyeliği’ne CHP adına oylanan Kazım Akşahin, Seyfettin Yıldırım, Ahmet Şahin, Tuğçe Çalık Karademir, Ali Alıç seçildi. KOMİSYON ÜYELERİ DE BELLİ OLDU Meclis toplantısında komisyon üyeleri de belirlendi. Yapılan komisyon seçimlerinin ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’na Ahmet Oğuz Demir, Emre Alageyik, Ali Rıza Yakupoğlu, Ediz Zeyrek ve Sinan Kılıç, Ak Parti’den de Hasan Şahin, Ercan Alioğlu ve Nejat Öztürk seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na  CHP’den Mahmut Sedat Özkan, Sabahattin Öztürk, Erkan Erdoğan, Önder Turmuş ve Elif Fındıkoğlu, Ak Parti’den de Adnan Zeki Boztan, Abdülnaser Şimşek ve Eyüp Dursun seçildi.
İstanbul (İBB) Toplantısında yapılan oylamalarla Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katip Üyeleri, Meclis Encümen Üyeleri ve Meclis Komisyon Üyeleri de belirlendi

İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı. İmamoğlu, oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıktı. Oturum, kurtuluş mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İmamoğlu İBB Meclisi’nin en genç üyeleri CHP’li Berat Maksut Usta ile AK Partili Umut Arman Sonay’ı geçici Divan Katipliği için yanına davet etti.

İmamoğlu’nun ardından sırasıyla; MHP adına Orkun Ayhan, AK Parti adına Zeynel Abidin Okul ve CHP adına Ülkü Sakalar birer konuşma yaptı.

İBB MECLİSİ’NDE YENİ GÖREVLENDİRMELER BELLİ OLDU

Toplantıda yapılan oylamalarla Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katip Üyeleri, Meclis Encümen Üyeleri ve Meclis Komisyon Üyeleri de belirlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mecliste, yapılan gizli oylama ile Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne Nuri Arslan, ikinci başkan vekilliğine Gökhan Gümüşdağ seçildi.

Meclis Divan Katip Üyeliği’ne ise, 1- Uğur Dağ, 2- Ozan Özçelik, 3- Erdinç Aktaş, 4- Utku Akbulut, 5- Furkan Ak, 6- Cansel Karataş, 7- Esin Güneş Erkonak, 8- Özge Beğenmiş Olca 9- Ezgi Akgül, 10- Rıza Can Özdemir 172 oyla seçildi.

Encümen Üyeliği’ne CHP adına oylanan Kazım Akşahin, Seyfettin Yıldırım, Ahmet Şahin, Tuğçe Çalık Karademir, Ali Alıç seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ DE BELLİ OLDU

Meclis toplantısında komisyon üyeleri de belirlendi. Yapılan komisyon seçimlerinin ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’na Ahmet Oğuz Demir, Emre Alageyik, Ali Rıza Yakupoğlu, Ediz Zeyrek ve Sinan Kılıç, Ak Parti’den de Hasan Şahin, Ercan Alioğlu ve Nejat Öztürk seçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na  CHP’den Mahmut Sedat Özkan, Sabahattin Öztürk, Erkan Erdoğan, Önder Turmuş ve Elif Fındıkoğlu, Ak Parti’den de Adnan Zeki Boztan, Abdülnaser Şimşek ve Eyüp Dursun seçildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve katilimcimaltepe.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.